لیوان یکبار مصرف بلند باعث بخشش جنایت در کویت شد

استارباکس، بزرگترین زنجیره قهوه زنجیره ای جهان، اعلام کرد که تا سال 2025 به استفاده از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف در شعبه های خود در کره جنوبی پایان خواهد داد.

امروزه لیوان یکبار مصرف بلند بسیار طرفدار پیدا کرده است، در راستای این هدف، از خرداد ماه برنامه تبادل لیوان در برخی از شعب استارباکس در کشور آغاز می‌شود و مشتریان می‌توانند نوشیدنی‌های خود را در لیوان‌های قابل استفاده مجدد با ودیعه خریداری کنند و پس از بازگشت این هزینه به آنها بازگردانده می‌شود. عینک آنها

این روش ظرف چهار سال در تمام شعبات کره جنوبی اجرا خواهد شد و استارباکس دیگر از سال 2025 لیوان و نوشیدنی های یکبار مصرف را در این کشور نمی فروشد.

این تصمیم این شرکت به موازات مبارزه دولت کشور با آلودگی پلاستیکی است.

سال گذشته، وزارت محیط زیست کره جنوبی هدفی را برای کاهش یک پنجم زباله های پلاستیکی این کشور تا سال 2025 برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی تعیین کرد.

در سال 2018، این وزارتخانه استفاده از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف را در رستوران ها ممنوع کرد و در آگوست سال گذشته، ارائه لیوان های یکبار مصرف به مشتریانی که نوشیدنی های خود را در کافه های کافه می نوشیدند.

سال گذشته، این وزارتخانه به منظور ترویج بازیافت، روشی را برای سپرده‌گیری برای فنجان‌های یکبار مصرف برای رستوران‌های زنجیره‌ای قهوه و فست فود معرفی کرد.

سالانه بیش از 600 میلیارد لیوان یکبار مصرف در سراسر جهان مصرف می شود و بیش از 4 میلیارد لیوان فقط توسط استارباکس مصرف می شود.

در حالی که آمریکا و چین از نظر سرانه مصرف سالانه قهوه در رتبه اول قرار دارند و میانگین جهانی آن 132 فنجان است، این رقم در کره جنوبی 353 است.

استارباکس در سال 2020 در کره جنوبی 1.92 تریلیون وون (1.7 میلیارد دلار) درآمد داشت.

پلی استایرن پلیمری است که از پلیمریزاسیون از مونومر استایرن تولید می شود. از نفت به دست می آید. بیشتر با علامت اختصاری PS در صنعت پلاستیک استفاده می شود. در دمای اتاق، پلی استایرن یک ترموپلاستیک جامد است که در دمای بالا در هنگام پردازش با تزریق یا اکستروژن ذوب می شود. سپس سرد شده و دوباره جامد می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.